O nás

Společnost PROBIN byla založena v roce 1997 a jako jediná společnost svého druhu v České republice se specializuje výhradně na provádění služeb v oblasti ochrany proti odposlechu.

V současné době je společnost PROBIN s.r.o.  držitelem certifikace systému managementu dle normy ČSN EN ISO 9001:2016 a držitelem Osvědčení podníkatele umožňující přístup k utajované informaci nejvýše stupně utajení TAJNÉ.

 

V současné době má společnost k dispozici 3 plně vybavené týmy specialistů, což nám umožňuje provádět 3 prohlídky současně a zároveň v případě požadavku na rychlé provedení kontroly větších ploch nám umožňuje zkrátit dobu provádění až na 1/3 ve srovnání s ostatními firmami. Množství realizovaných zakázek nám umožňuje používat nejnovější technické prostředky a také nám umožňuje zařazovat do vybavení další a modernější technologie (na příklad v roce 2013 jsme začali jako 1. v ČR používat termokameru, v roce 2015 pak UV lampu s vysokým výkonem).

Veškerá činnost je podřízena splnění následujících bodů:

  • Maximální diskrétnost, loajalita a pečlivost
  • Schopnost okamžité reakce na vzniklé požadavky (ve dne, v noci, o víkendech)
  • Používání nejmodernějších technologií a postupů
  • Schopnost rychlé adaptace na požadavky klientů

 

Maximální diskrétnost prováděných služeb v sobě však nese nemožnost poskytnutí referenčních seznamů. Můžeme uvádět pouze to, že za 26 let jsme provedli více než 4.500 prohlídek a zkontrolovali necelých 400.000 m2 kancelářských ploch. Jen za posledních 5 let to však je 820 prohlídek a 70.000 m2 kancelářských ploch.

Služby jsou poskytovány standardně na území ČR a SR, pracovali jsme však i v Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Německu, Rakousku, Francii a Chorvatsku.

V roce 2002 jsme jako 1. společnost na trhu v ČR začali prodávat soukromým subjektům šifrované GSM telefony. Tak, jak se vyvíjela technologie GSM, vyvíjely se i modely šifrovaných GSM telefonů. V současné době našim klientům doplňujeme jejich stávající mobilní telefony (Android i IOS) o šifrovací aplikaci francouzské společnosti Thales (Ercom). Toto řešení si šifrované informace vyměňuje datovým kanálem se zachováním vlastností a vzhledu oblíbeného telefonu. V současné době probíhá certifikace u francouzské autority ANSSI (Agence nationale de la sécurité des systémes d´information), očekávaný bezpečnostní certifikát bude stupně Certification de Sécurité de Premier Niveau. Aplikaci je možné instalovat i v běžném notebooku či PC. Velice zajímavá je také funkce šifrovaných telekonferenčních hovorů (do 30 účastníků)  a videohovorů (do 10 účastníků).  

V roce 2010 došlo k rozšíření služeb v novém oboru, který však s původním záměrem poskytovat profesionální služby v oblasti ochrany proti odposlechu také souvisí – dodávky a montáže stíněných komor. Za 7 let jsme se i v této oblasti stali jednoznačným lídrem trhu a během 6 let jsme dodali a nainstalovali na území České a Slovenské republiky, v Polsku a Rusku 55 stíněných místností (EMC, MRI a systémy aktivní kompenzace). V České republice prakticky neexistuje vědecký projekt, ve kterém by nebyla využita námi dodávaná technologie.

Kvalita dodávaných komor je v mnoha případech ověřována nezávislými certifikačními autoritami. Komory byly měřeny autoritami z ČR, Polska, Rakouska a Německa a ve všech případech plně vyhověli požadavkům různých mezinárodních norem (MIL-STD-285, MIL-STD-461, RTCA/DO-160, CISPR11, CISPR22, CISPR25 EN 50147-1).

V roce 2014 byla dohodnuta spolupráce se společností SIEMENS, s.r.o. se kterou realizujeme dodávky stíněných místností pro magnetické rezonance.

V roce 2021 k převzetí e-shopu istorage-cz.com zabývajícího se prodejem šifrovaných Flash disků a HDD.