O nás

Společnost PROBIN byla založena v roce 1997 a jako jediná společnost svého druhu v České republice se specializuje výhradně na provádění služeb v oblasti ochrany proti odposlechu.

V současné době je společnost PROBIN s.r.o. držitelem osvědčení číslo 001679 pro přístup k utajovaným informacím nejvýše do stupně TAJNÉ a také držitelem certifikátu kvality ISO 9001 a 14001.

V současné době má společnost k dispozici 3 plně vybavené týmy specialistů, což nám umožňuje provádět 3 prohlídky současně a zároveň v případě požadavku na rychlé provedení kontroly větších ploch nám umožňuje zkrátit dobu provádění až na 1/3 ve srovnání s ostatními firmami. Množství realizovaných zakázek nám umožňuje používat nejnovější technické prostředky a také nám umožňuje zařazovat do vybavení další a modernější technologie (na příklad v roce 2013 jsme začali jako 1. v ČR používat termokameru, v roce 2015 pak UV lampu s vysokým výkonem).

Veškerá činnost je podřízena splnění následujících bodů:

  • Maximální diskrétnost, loajalita a pečlivost
  • Schopnost okamžité reakce na vzniklé požadavky (ve dne, v noci, o víkendech)
  • Používání nejmodernějších technologií a postupů
  • Schopnost rychlé adaptace na požadavky klientů

 

Maximální diskrétnost prováděných služeb v sobě však nese nemožnost poskytnutí referenčních seznamů. Můžeme uvádět pouze to, že za 18 let jsme provedli více než 2.750 prohlídek a zkontrolovali více než 251.000 m2 kancelářských ploch. Jen za posledních 5 let to však je 1.280 prohlídek a 118.000 m2 kancelářských ploch.

Služby jsou poskytovány standardně na území ČR a SR, pracovali jsme však i v Maďarsku, Polsku, Rumunsku, Německu, Rakousku, Francii a Chorvatsku.

V roce 2002 jsme jako 1. společnost na trhu v ČR začali prodávat soukromým subjektům šifrované GSM telefony. Tak, jak se vyvíjela technologie GSM, vyvíjely se i modely šifrovaných GSM telefonů. V současné době se používají telefony, které si šifrované informace vyměňují datovým kanálem a jejich vzhled a funkce se nijak neliší od běžně používaných telefonů. Již několik let úspěšně na českém a slovenském trhu zastupujeme francouzské společnosti ERCOM a TRCOM, jejichž výrobky jsou certifikovány podle norem EAL (Evaluation Assurance Level) do stupně 4+ (nejvyšší stupeň certifikace pro systémy, u kterých je vyžadována ekonomická návratnost).

V roce 2010 došlo k rozšíření služeb v novém oboru, který však s původním záměrem poskytovat profesionální služby v oblasti ochrany proti odposlechu také souvisí – dodávky a montáže stíněných komor. Za 6 let jsme se i v této oblasti stali jednoznačným lídrem trhu a během 5 let jsme dodali a nainstalovali na území České a Slovenské republiky, v Polsku a Rusku 39 stíněných místností (EMC, MRI a systémy aktivní kompenzace). V České republice prakticky neexistuje vědecký projekt, ve kterém by nebyla využita námi dodávaná technologie.

Kvalita dodávaných komor je v mnoha případech ověřována nezávislými certifikačními autoritami. Komory byly měřeny autoritami z ČR, Polska i Rakouska a ve všech případech plně vyhověli požadavkům různých mezinárodních norem (MIL-STD-285, MIL-STD-461, RTCA/DO-160, CISPR11, CISPR22, CISPR25 EN 50147-1).

V roce 2014 byla dohodnuta spolupráce se společností SIEMENS, s.r.o. se kterou realizujeme dodávky stíněných místností pro magnetické rezonance.