Bezpečné volání - Šifrované telefony

Aféry s odposlechy telefonních hovorů se staly každodenní součástí našeho života. Kauza italské firmy Hacking team dále rozvířila diskusi ohledně bezpečnosti „speciálních šifrovacích softwarůvolně instalovatelných do chytrých telefonů. Tyto softwary povětšinou bezpečné jsou, ale nebezpečné je prostředí, ve kterém jsou instalovány /tzn. běžné telefonní přístroje/.

V případě požadavku na používání profesionálních šifrovacích prostředků, u kterých je znám výrobce (distributor), typ šifrovacího algoritmu, způsob generování a výměny šifrovacího klíče, způsob jeho znehodnocení ihned po jeho použití, místo instalace a ochrany řídícího serveru a způsob certifikace není možné používat volně stahovatelné aplikace, znamená, že je nutné si pořídit celé řešení.

Bezpečnost velmi zdařile vyřešily výrobky francouzských společností ERCOM a TRCOM prodávané pod obchodním označením CRYPTOSMART. Jedná se o unikátní systém, který nejen že šifruje komunikaci, ale „hlídá“ i prostředí samotného telefonu, do kterého tedy není možné instalovat jakékoliv aplikace. Tím je znemožněno provádění  pokusů o získání informací ještě před tím, než budou zašifrovány.

Rychlost šifrování a excelentní kvalita hlasu je zajištěna dodatečným certifikovaným (EAL5) šifrovacím čipem, autentifikace uživatele je možná až 8-mi místným PINem nebo otiskem prstu (Hoox M2). V případě ztráty telefonu je možné jej na dálku resetovat.

Spojení mezi 2 telefony je realizováno pomocí serveru. Uživatel má 2 možnosti provozování – v případě zakoupení si serveru vlastního má celý systém ve své správě nebo si zakoupí pouze telefony a bude využívat server společnosti PROBIN

Systém CRYPTOSMART neslouží jen pro šifrování hlasové komunikace či SMS, jedná se o systém s mnoha dalšími funkcemi. V případě zájmu kontaktujte prosím obchodní nebo technické oddělení pro bližší informace.

Technická zpráva systému CRYPTOSMART

 

Certifikát EAL 4+ systému CRYPTOSMART